Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

KONKURS KOSMETYCZNY STYLIZACJI I MAKIJAŻU
 „TE  SZALONE  LATA  DWUDZIESTE”

zorganizowany przez  WSCKZiU  w Koninie

   11 czerwca 2021 r. w  Wielkopolskim  Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył  się konkurs kosmetyczny stylizacji i makijażu  „Te szalone lata dwudzieste ".  
Konkursy kosmetyczne stały się już tradycją  konińskiego „Medyka". Od kilku lat stwarzamy uczennicom kierunku technik usług kosmetycznych możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentu. Przeżyliśmy już wspólnie podróże  przez cztery pory roku, w świat fauny i flory morskiej, bajek Walta Disneya. Dziś przeniesiemy się do szalonych lat dwudziestych ubiegłego stulecia, które, dzięki Coco Chanel, kreatorom mody i wielkim gwiazdom filmowym, uwolniły kobiety od gorsetów, ciężkich i niewygodnych sukien czy konieczności zachowania białej skóry.  Pojawiły się krótkie suknie, tweedowe żakiety,  sztuczne perły i kapelusze. Moda na obcięte na boba lub loki ozdobione opaskami albo piórami zawędrowała w różne rejony świata. Coco Chanel  promuje jeden z przygotowanych przez znanego perfumiarza zapach, który od tej pory stanie się znany  jako Chanel nr 5.
Dzisiejszy konkurs odbył się z zachowaniem ograniczeń sanitarnych.   Chęć wzięcia udziału zgłosiło siedem centrów z województwa wielkopolskiego, jedno z kujawsko-pomorskiego i jedna szkoła z powiatu konińskiego.
   Sala gimnastyczna WSCKZiU w Koninie została zamienione w atelier, w którym dokonano stylizacji modelek na gwiazdy lat dwudziestych. Po krótkim powitaniu uczestników przez Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Pana Wojciecha Szymczaka, zaprezentowany został  przez nauczycielkę kierunku technik usług kosmetycznych „konińskiego Medyka” - panią Iwonę Nolbert - wykład  „Kobiety lat dwudziestych”,  poświęcony  wielkim osobowościom ze świata mody, filmu oraz zwykłym kobietom z tamtych czasów.  Po prezentacji przyszedł czas na realizację zadania konkursowego: wykonanie makijażu i stylizacji modelki zgodnie z trendami mody i makijażu z lat dwudziestych. Pojawiły się kobiety wampy  z bardzo wyrazistymi oczami i brwiami, czerwonymi ustami, dziewczyny w krótkich fryzurach przyozdobionych sztucznymi dodatkami, w swobodnych sukniach o charakterystycznym kroju. Nie zabrakło nawet postaci wzorowanej na Josephine Baker. Jury złożone z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie oceniło gotowe stylizacje.
W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Pauliny Stochniałek nagrody wręczyła Pani Dorota Kinal- Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Koninie Panem Wojciechem Szymczakiem.
   I miejsce zajęła Alicja Pawlak -  słuchaczka II roku technika usług kosmetycznych w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu. Nagrodą jest zestaw, na który składają się:  kurs kosmetyczny 1 dniowy w Beauty-Art Szkoła wizażu i stylizacji Beaty Małachowskiej w Poznaniu, krzesło reżyserskie do wykonywania makijażu i kufer kosmetyczny  XXL oraz kosmetyki.
   II miejsce należy do WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentowanego przez Olgę Pomogier,  która otrzymała  zestaw  złożony z krzesła reżyserskiego do makijażu, kufra kosmetycznego   XXL  i kosmetyków.
   III miejsce zdobyło  WSCKZiU nr 1 w  Poznaniu, reprezentowane przez Klaudię  Czabajską -  nagrodzone  zostało kufrem  kosmetycznym  XXL    wraz z kosmetykami.
   IV miejsce zdobyło  WSCKZiU w Koninie, reprezentowane przez Julię Tralewską słuchaczkę pierwszego  roku technika usług kosmetycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali   wegańskie akcesoria do makijażu. Nagrody przekazał  też Departament Edukacji i  Nauki UMWW.
W specjalny sposób wyróżnione zostało WSCKZiU w Koninie  - inicjator konkursów kosmetycznych – na ręce dyrektora przekazana została przez wielkopolskich dziennikarzy, oprawiona w ramy,  strona tytułowa Przeglądu Konińskiego  poświęcona konkursowi.

Pin It