Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

 

 

Pin It

Pin It

Pin It

   Dnia 5 grudnia 2019 r. w murach naszej szkoły ponownie gościliśmy  młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Uczniowie odwiedzili naszą pracownię kosmetyki, gdzie wysłuchali wykładu kosmetologa  mgr Marleny Jaworskiej dotyczącego problemu skórnego, jakim jest trądzik pospolity. Wzięli udział w pokazie zabiegu pielęgnacyjnego z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego zaprezentowanego przez słuchaczki II roku kierunku Technik Usług Kosmetycznych Emilę i Natalię. Młodzież ćwiczyła również  technikę  higienicznego mycia rąk metodą  Ayliffa.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId1a2a13685a

Pin It

 

 

 

   4 grudnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Konkursu „W Centrum Fotografii – nasze zawody w obiektywie” oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz Departament Edukacji i Nauki UMWW,  który wraz z Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu zorganizował uroczystość wręczenia nagród.  Uczestniczyli w niej: pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Dyrektorzy szkół prowadzonych przez samorząd województwa wielkopolskiego, pracownicy Departamentu Edukacji i Nauki UW oraz uczniowie – autorzy zdjęć uczestniczący w Konkursie.

 

Słuchaczki  naszej szkoły - Paulina Andrzejczak i Adrianna Walczak - z kierunku technik elektroradiolog zajęły w Konkursie I  miejsce za pracę pt. „To nie tylko praca - elektroradiologię mam w sercu”, a wyróżnienia zdobyły trzy przedstawicielki kierunku higienistka stomatologiczna: Klaudia  Borowiec, Joanna Graczyk Milena Kasprzak za pracę „Zabawa w piaskownicy".

Z zajęcie I miejsca szkoła na ręce Pana Dyrektora Wojciech Szymczaka otrzymała laptop, słuchaczki 3 roku technika elektroradiologii nagrodzone  zostały aparatami fotograficznymi firmy Nicon,  a wyróżnionym słuchaczkom przypadły powerbanki i  pendrive 64GB.

Uroczystość prowadziła Pani Dorota Kinal, nagrody i wyróżnienia wręczała Pani Wicemarszałek Marzena Wodzińska. Uroczystość przeplatana była  muzyką w wykonaniu artystów Filharmonii Poznańskiej, która przeniosła wszystkich w zaczarowany świat muzyki, dzięki wirtuozerii artystów grających na skrzypcach i pianinie. W nastrój świąteczny uczestników uroczystości wprowadziły Panie  Wicemarszałek Marzena Wodzińska i  Dyrektor Departamentu Dorota Kinal, składając życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProIdfed9018f04

Pin It

W dniu 28 listopada 2019r. w ramach współpracy naszej szkoły z I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie pani dr n.farm. Ewelina Petzke przeprowadziła warsztaty sporządzania maści witaminowej. Lekcja odbyła się w naszej pracowni farmacji. Młodzież I LO z profilu medycznego uczestnicząca w warsztatach  wykonywała daną postać leku w utensyliach aptecznych, według recepty lekarskiej. Pozwoliło to im skorelować wiedzę z chemii i biologii z  przedmiotami  kierunkowymi w zawodzie  technik farmaceutyczny  oraz  rozbudzić ciekawość.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId36750953bb

 

 

Pin It

14 listopada 2019 roku.
 Porozumienie o współpracy konińskiego Medyka z I LO.

   W dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie dotyczące  objęcia  uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie patronatem przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie. WSCKZiU w Koninie - Medyczna Szkoła Policealna im Karola Marcinkowskiego umożliwi uczniom i nauczycielom korzystanie z oferty dydaktycznej oraz kontakt z kadrą dydaktyczną i słuchaczami Centrum.
Porozumienie podpisali Dyrektor WSCKZiU w Koninie Wojciech Szymczak  oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T.Kościuszki w Koninie  Elżbieta Świder.
W spotkaniu uczestniczyły również  Ewa Wojskunowicz  wicedyrektor - WSCKZiU w Koninie oraz nauczyciel biologii z I LO Iwona Czajkowska.
Cieszymy się na  współpracę w zakresie pogłębiania zainteresowań uczniów klas o profilu medycznym i psychologicznym I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId4d7ffec837

 

Pin It

 

W dniu 04.10.2019 w godzinach od 17.00 do 21.00  młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w drugiej edycji wydarzenia pod nazwą  „Noc Zawodowców”, która tym razem odbyła się w dwóch lokalizacjach:

– Konin – Zespół Szkół Górniczo - Energetycznych im. Stanisława Staszica, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 3,

– Koło – Zespół Szkół Technicznych, ul. Kolejowa 11.

Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta Konina i powiatów konińskiego, kolskiego, tureckiego i słupeckiego.  Podczas warsztatów zaprezentowaliśmy  wybrane zawody takie jak: technik usług kosmetycznych, higienistka stomatologiczna, technik masażysta. Wydarzenie to było nie tylko okazją do  promocji szkoły,  zaprezentowania oferty edukacyjnej ale również pozwoliło poznać uczniom/kandydatom specyfikę pracy w danym zawodzie oraz perspektywę zatrudnienia.

 

Konin - ,,Noc Zawodowców”

Podczas wieczoru pod opieką Pani Kariny Piechockiej oraz Pani Iwony Nolbert słuchaczki kierunku higienistka stomatologiczna: Malwina  Kwiatkowska i Weronika Nowak przygotowały warsztaty dotyczące higieny jamy ustnej, udzielały porad stomatologicznych, pokazywały jak właściwie  należy szczotkować zęby. Przygotowały konkurs polegający na rozwiązaniu krzyżówki. Najszybsi, którzy wskazywali poprawne rozwiązanie otrzymywali nagrody służące do pielęgnacji jamy ustnej.

W równie profesjonalny sposób przygotowały warsztaty słuchaczki kierunku technik usług kosmetycznych: Paulina Komorowska i Wiktoria Krogulska, które udzielały porad dotyczących pielęgnacji cery trądzikowej oraz makijażu korekcyjnego. Poprowadziły konkurs polegający na zapisaniu krótkiej informacji - ,,w jaki sposób dbasz o swoją cerę” . Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt. Osoby, które udzieliły najlepszych odpowiedzi wzięły udział w losowaniu zestawów kosmetyków.

 

Koło - ,,Noc Zawodowców”

W trakcie wieczoru pod opieką Pani Beaty Janiak słuchacze kierunku technik masażysta: Weronika Walczak, Weronika Ślusarek, Kamil Kieliszkowski, Szymon Pustelnik przygotowali warsztaty dotyczące profilaktyki wad postawy, w trakcie których udzielali porad, prowadzili gimnastykę korekcyjną. Zainteresowane osoby mogły wykonać ćwiczenia z piłką pod kontrolą masażysty oraz uzyskać dodatkowe informacje z przygotowanej prezentacji multimedialnej. Zaangażowane osoby otrzymywały drobne upominki.

 

Roksana Siekierska i Weronika Januszewska reprezentowały kierunek technik usług kosmetycznych. Słuchaczki również przygotowały warsztaty podczas  których udzielały porad na temat  pielęgnacji cery trądzikowej oraz makijażu korekcyjnego. Przygotowały konkurs polegający na rozwiązaniu krzyżówki, w trakcie którego zwycięzcy otrzymywali środki do dezynfekcji.

 

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId45228807af

Pin It

 

 

   10 maja 2019 roku uczennice naszej szkoły, Alicja Łechtańska i Patrycja Woźniak, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie pt.: „STYLIZACJA KOBIETY FUTURYSTYCZNEJ W OPARCIU O MALARSTWO KUBISTYCZNE”, który odbył się w WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.

   Oprócz naszej reprezentacji udział w konkursie wzięły zespoły z siedmiu szkół policealnych  z Ostrowa Wielkopolskiego, Rawicza, Złotowa, Poznania, Gniezna i  Inowrocławia.

Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych słuchaczek: I miejsce zajęły w nim  Alicja Łechtańska  wraz z modelką,  Patrycją Woźniak z II roku Technika Usług Kosmetycznych.

Konkurs stał na wysokim poziomie, uczestniczki wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością w interpretacji tematu konkursowego.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce WSCKZiU w Koninie (Alicja  Łechtańska, modelka Patrycja Wożniak),
  • II miejsce reprezentacja WSCKZiU w Rawiczu,
  • III miejsce słuchaczki WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.

Zgodnie z tradycją konkursową, w myśl której zwycięska szkoła jest gospodarzem kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku powitamy uczestników w progach WSCKZiU w Koninie.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId232a7e7631

Pin It

27 marca 2019 r. w murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu odbył się finał konkursu plastycznego pn. "Krok w stronę NIE tolerancji", na którym słuchacze z naszej szkoły zdobyli znaczące miejsca,

byli to:

  • Anna Stefaniak - 2 miejsce  
  • Damian Szymczak - wyróżnienie

             

 

Pin It