Znajdź nas na

  Szanowni Państwo,


czy słyszeliście, że to polscy kryptolodzy złamali szyfry Enigmy? Byli poznańskimi matematykami. To dzięki nim wojna trwała krócej, bo alianci otrzymawszy klucze do dekryptażu, mogli dokończyć dzieła. Do lat 70. XX w. nikt o tym nie wiedział. Ba! Nawet sami Brytyjczycy zdawali się o tym nie pamiętać. W Wielkiej Brytanii, właśnie powstała książka, która śmiało przywraca historii właściwy obraz. Już w piątek 1 marca 2019 r., podczas Targów Edukacyjnych, nadarzy się niebagatelna okazja by spotkać się z człowiekiem, który tę książkę napisał i posłuchać wykładu na ten temat.

Zapraszamy Was, z rodzinami, ze znajomymi, na wykład Sir Dermota Turinga, wielkiego przyjaciela Wielkopolski i orędownika polskich kryptologów, bratanka najsłynniejszego brytyjskiego łamacza szyfrów Alana Turinga, znanego prawnika i ekonomisty, członka rady powierniczej fundacji i muzeum Bletchley Park, a także autora najnowszej książki “X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy”.

Wykład-spotkanie z Sir Dermotem Turingiem – “X, Y i Z: międzynarodowe partnerstwo, które stworzyło Bletchley Park”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15 (wejście B), sala D.

Piątek, 1 marca 2019 r., godz. 16:00-17:00.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu!

Równocześnie na terenie MTP w pasażu przy pawilonie 8A będzie można obejrzeć wystawę “Enigma. Odszyfrować zwycięstwo”, a w pawilonie 7 na stoisku Domu Wydawniczego REBIS nr 65 nabyć najnowszą książkę Sir Dermota Turinga o współpracy Francji, Wielkiej Brytanii i Polski przy złamaniu szyfru Enigmy.

Pin It

   18 lutego 2019 r. w  murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie  kolejny  raz odbyła się  uroczystość wręczenia Stypendiów za wyniki w nauce, przyznanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego uczniom i słuchaczom Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.  W uroczystości uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego pani Marzena Wodzińska, a także Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Gniezna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania – Centra nr 1 i nr 2, Rawicza, Złotowa i WSCKU we Wrześni. Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 lutego 2017 stworzyła możliwość nagradzania uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie przez swoje zaangażowanie i postawę godnie reprezentują Centra w środowiskach lokalnych.  Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 24 stycznia 2019 r.  stypendia zostały przyznane po raz trzeci. Tradycyjnie wydarzenie to miało bardzo uroczystą oprawę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego chciał w ten sposób  podkreślić rangę stypendiów oraz wagę, jaką przywiązuje do zapewnienia wysokiego poziomu edukacji i rozwoju  Centrów. Oprócz uhonorowania uczniów za wyniki w nauce i zaangażowanie w działania na rzecz środowisk lokalnych stypendia te mają również na celu promowanie  jednostek prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i zachęcenie młodzieży oraz dorosłych do podjęcia nauki w Wielkopolskich Samorządowych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ogółem stypendia otrzymało 123  uczniów i słuchaczy tych jednostek.
   Z konińskiego Centrum stypendia uzyskało 26 uczniów.    
   Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego  - Marzena Wodzińska,  wręczając stypendia, pogratulowała wyróżnionym  osiągniętych wyników w nauce. Wyraziła również nadzieję, że przyznane stypendia będą nie tylko uzasadnionym powodem do  satysfakcji i zadowolenia, ale  także motywacją do dalszej rzetelnej nauki i pracy. Pani Marszałek w swoim przemówieniu zwróciła uwagę, iż wiedza jest najlepszą lokatą na przyszłość, dobrem, którego nie można człowiekowi odebrać. Podkreśliła, że dzięki  pracy, aktywności i  postawie uczniów  oraz zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli i wykładowców Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cieszą się dobrą opinią wśród młodzieży i dorosłych, odbierane są jako placówki nowoczesne, dynamicznie zmieniające się, a jednocześnie gwarantujące niezmiennie wysoki poziom kształcenia i rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Życzyła również jak najlepszych wyników nadchodzącej następnej letniej sesji egzaminacyjnej.
   Organizatorem i gospodarzem uroczystości było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.
                                                                                                         

Opracował: Wojciech Szymczak

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId3192650b77

Pin It

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy wzięli udział w białej sobocie zorganizowanej przez Fundację Onkologiczną ,,Drugie życie”  wraz z centrum handlowym Ferio w Starym Mieście.

Przy zorganizowanym stoisku nasi słuchacze udzielali porad dotyczących kontynuacji rehabilitacji poprzez terapię zajęciową oraz zaprezentowali wybrane techniki pracy terapeutycznej w konwencji walentynkowej.

 

 

 

 

Pin It

 „W CENTRUM FOTOGRAFII – NASZE ZAWODY W OBIEKTYWIE”


Praca konkursowa pt. "Ujrzyj to co niewidzialne"

 

 

14 grudnia 2018 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbył się finał Konkursu „W Centrum Fotografii – nasze zawody w obiektywie” oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Celem konkursu była prezentacja zawodów medycznych i społecznych ujętych w kadrze aparatu cyfrowego. Uczestnicy  wykazali  wielką inwencję  i zaangażowanie w tworzeniu prac konkursowych, które zostaną wykorzystane do promowania szkolnictwa zawodowego o  charakterze społeczno - medycznym.
Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego, natomiast części  finałowej i wręczenia nagród - Zarząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu.  W uroczystości uczestniczyli: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Pan Czesław Kruczek – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, Pani Jolanta Kamzela-Czub – Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Departamentu Edukacji i Nauki UMWW,  Dyrektorzy Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Nr 1 i Nr 2 w Poznaniu, Rawiczu, Złotowie, Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance oraz uczniowie – autorzy zdjęć uczestniczący w Konkursie.
Wśród laureatów konkursu nie zabrakło przedstawicieli WSCKZiU w Koninie.
II miejsce zajęła praca "Ujrzyj, to co niewidzialne"    wykonana przez uczennice naszej szkoły  z kierunku technik elektroradiolog: Paulinę Andrzejczak, Natalię Szczepaniak, Marikę Rusin. W fotografii wykorzystano motyw zdjęcia rentgenowskiego, nawiązujący  do przyszłych kwalifikacji autorek.  Zdobyliśmy również  trzy wyróżnienia.  Otrzymały je uczennice,  propagujące kształcenie  zawodowe  na kierunku higienistka stomatologiczna: Iza Ziółkowska, Marta Kopka  i Marianna Gajda-Banasiak.
Autorki prac oraz szkoły, które je kształcą, otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

"Ujrzyj to co niewidzialne"

 

Uczennice naszej szkoły  z kierunku technik elektroradiolog zdobyły w Konkursie II  miejsce:

 

   

Zdobyliśmy również  trzy wyróżnienia -  dla uczennic kierunku higienistka stomatologiczna:

   

    

     

    


 

Pin It

 

 

   Na świecie wodór już dziś wykorzystywany jest w przemyśle i transporcie publicznym, m.in. autobusach miejskich, pociągach, a nawet samolotach. Energia produkowana z wodoru należy do jednej z najczystszych, a jednocześnie jest niewyczerpana, podobnie jak ta ze źródeł odnawialnych czy jądrowa. Wielkopolska dostrzega olbrzymi potencjał ekonomiczny tego pierwiastka, czego przykładem będzie budowa Konińskiej Doliny Energetycznej. Także w Koninie 12 grudnia odbędzie się otwarta konferencja pod hasłem „Kierunek wodór”.

   Inicjatorami wydarzenia są Komisja Europejska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konferencja odbywa się w ramach europejskiego projektu Science Meets Regions, którego głównym celem jest łączenie nauki z biznesem i polityką na szczeblu regionalnym. W przyszłości wodór będzie wykorzystywany nawet w naszych gospodarstwach domowych, jego obecność stanie się powszechna, bo odnawialne źródła energii stopniowo wypierają te tradycyjne. Konferencję otworzą Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Piotr Korytkowski, Prezydent Konina.  

   Wydarzenie kierowane jest nie tylko do przedstawicieli nauki, biznesu czy samorządu, ale przede wszystkim do mieszkańców Wielkopolski, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o potencjale Konina jako laboratorium innowacyjności w kontekście zasobów energetycznych. Udział jest bezpłatny. Zainteresowani proszeni są o rejestrację za pośrednictwem formularza dostępnego na www.h2konin.pl.

   Na uczestników wydarzenia czeka solidna dawka wiedzy, którą przekażą światowej klasy eksperci w zakresie wykorzystania wodoru w gospodarce. Konferencja ma zachęcić lokalne środowisko do debaty na temat odnawialnych źródeł energii oraz współpracy nauki i biznesu.

 Region koniński na etapie transformacji

   Nieprzypadkowa jest lokalizacja konferencji. Konin i okolice to region górniczy, w którym do historii przechodzi lokalna gospodarka oparta na węglu brunatnym i tradycyjnej energetyce. Projekt przyszłości to Konińska Dolina Energetyczna, w ramach którego w najbliższych latach realizowane będą innowacyjne działania w zakresie rozwoju i zastosowania technologii wykorzystujących wodór.

   Musimy poszukiwać nowych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać lokalny potencjał oraz istniejącą infrastrukturę do podniesienia konkurencyjności regionu nie tylko w skali kraju, ale także całej Europy. Należy wykreować nowy model aktywizacji mieszkańców czynnych zawodowo, mających wiedzę i doświadczenie. Konińska Dolina Energetyczna realizuje te plany. Konferencja natomiast ma pomóc w budowie ekosystemu innowacyjnych projektów wokół technologii opartej na wodorze.

 „Transformacja gospodarcza subregionu konińskiego – kierunek wodór”

12 grudnia 2018 (środa)

Centrum Naukowo-Dydaktyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie

ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 4, sala J. A.P. Kaczmarka

Rejestracja: www.h2konin.pl (udział bezpłatny)

Program konferencji

 


 

Pin It

    W sobotę 17 listopada 2018r. w gościnnych progach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie spotkały się absolwentki Liceum Medycznego rocznik 1973-1978. Było to już kolejne, czwarte, spotkanie pielęgniarek z tego rocznika. Pierwsze miało miejsce w czerwcu 1993 r. - 15 lat od ukończenia szkoły. Tegoroczna impreza absolwentek odbyła się po 40 latach od opuszczenia przez nie murów „Medyka” i zbiegła się w czasie ze świętowaniem 60- tych urodzin jej uczestniczek. „Ryczące sześćdziesiątki” uczciły tę okoliczność tradycyjnym tortem i lampką szampana.
    W spotkaniu udział wzięło 25 absolwentek z trzech klas Liceum Medycznego. Gościem honorowym uroczystości była Pani Jadwiga Piotrowiak – wychowawczyni klasy A, którą uczestniczki przywitały gromkim „Sto lat” i bukietem kwiatów.
    Wspomnieniom i opowiadaniom nie było końca.  O wspaniałej atmosferze spotkania niech świadczy fakt, iż uczestniczki opuszczały szkołę wczesnym niedzielnym rankiem.
    Zaplanowano też na maj 2019 r. następne spotkanie klas i udział w organizacji obchodów 50-lecia „Medyka”, które odbędą się na wiosnę 2020 roku.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId5dea81d625

Pin It

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, serdecznie zapraszają do skorzystania z projektów edukacyjnych dedykowanych uczniom szkół podstawowych i średnich oraz przedszkolakom.
Dzięki naszej trójstronnej współpracy pojawia się możliwość szerokiego spopularyzowania wiedzy o Irlandii, jej kulturze, historii jak i współczesnym obliczu wśród młodzieży Wielkopolski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.
„Irlandia w szkole” jest autorskim projektem edukacyjnym działającej od 2003 roku, Fundacji Kultury Irlandzkiej stworzonym dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Jest to projekt ogólnopolski, którego głównym zadaniem jest przybliżenie Irlandii uczniom polskich szkół. Od samego początku Fundacja współpracuje przy realizacji projektu z Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, a projekt objęty jest jego patronatem honorowym. Współpraca ta pozwala uczestnikom na poznawanie sposobu działania i roli placówek dyplomatycznych.
Jego wielopłaszczyznowy sposób realizacji pozwala na: prowadzenie zajęć w szkole, organizacji zajęć w siedzibie Fundacji, wspierając szkoły w organizacji konkursów, imprez dedykowanych Irlandii, organizacje lekcji z native speakerami z Irlandii prowadzonych przez skype, organizacje konkursów i wiele, wiele więcej. Nauczyciele otrzymują od nas materiały pomocne przy samodzielnej realizacji projektu, wsparciem jest również stworzona specjalne na potrzeby projektu strona internetowa www.fki.home.pl/irlandiawszkole.

Pismo dotyczące współpracy UMWW i Konsulatu Irlandii

 

Fundacja Kultury Irlandzkiej
Strona informacyjna Fundacji Kultury Irlandzkiej
Z Seanem przez świat

 

 

Pin It

Z dniem 1 września 2018 r. Policealna Szkoła Służb Społecznych i Medycznych im. Karola Marcinkowskiego w Koninie zmienia nazwę na
Medyczna Szkoła Policealna im. Karola Marcinkowskiego w Koninie

 

AKT ZAŁOŻYCIELSKI
MEDYCZNEJ SZKOŁY POLICEALNEJ
IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W KONINIE

 

UCHWAŁA nr XLVIII/1090/18
SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
z dnia 23 lipca 2018 r.

Pin It

22 czerwca 2018 r. w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla pierwszych roczników oraz wręczenia absolwentom świadectw ukończenia szkoły. Progi naszej szkoły w roku szkolnym 2017/18 opuściło 87 absolwentów. Ukończyli oni naukę na kierunkach: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik farmaceutyczny, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej i opiekun medyczny.
Świadectwa szkolne ze średnią 4,75 i powyżej otrzymało 16 absolwentów, a średnia ocen absolwentów na wszystkich kierunkach w ostatnim semestrze to 4,47.

Nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły otrzymało 7 absolwentów, a 35 otrzymało stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego za bardzo dobre wyniki w nauce w wysokości 1000 zł.

Wyróżniono także nagrodami książkowymi uczniów i słuchaczy pierwszych roczników, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej.

W swoim przemówieniu Dyrektor Wojciech Szymczak powiedział, że WSCKZiU w Koninie kontynuuje tradycje wypracowane przez lata działania Zespołu Szkół Medycznych, a jednocześnie jest placówką nowoczesną, otwartą na potrzeby rynku pracy i nowe kierunki kształcenia. W roku 2017/2018 po raz pierwszy uruchomiono kształcenie na kierunku technik elektroradiolog. Podejmuje różne przedsięwzięcia, by umożliwić uczniom i słuchaczom poznanie tajników zawodu, a równocześnie stworzyć możliwości rozwoju osobistego. Zdobyta w szkole wiedza i umiejętności są ściśle związane z praktyczną nauką zawodu, realizowaną w oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczych, aptekach, gabinetach stomatologicznych i kosmetycznych. WSCKZiU pokazuje rzeczywistość, w której, oprócz dobra i piękna, istnieją jeszcze cierpienie, choroba, starość i smutek.  Pan dyrektor poinformował, że w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie i słuchacze mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami i inicjatywami wśród których można wymienić:

  • zajęcie I miejsca przez uczennicę Annę Krawczyk w międzywojewódzkim konkursie dla kierunku technik masażysta „Masaż drogowskazem dla zdrowia”, przeprowadzonym w szkołach medycznych województwa wielkopolskiego i kujawsko- pomorskiego,
  • uzyskanie tytułu Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej przez uczennicę Agnieszkę Poseł,
  • zajęcie I miejsca przez uczennicę Paulę Misun w konkursie fotograficznym pt. ,,Nasze zawody w obiektywie” zorganizowanym przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
  • zajęcie I miejsca przez uczennicę Annę Stefaniak w konkursie plastycznym w technice easy painting, zorganizowanym przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie dla uczniów i słuchaczy szkół medycznych województwa wielkopolskiego,
  • zajęcie 16 miejsca, na 300 startujących, w Biegu Milowego Słupa przez ucznia Huberta Janiaka oraz 22 przez uczennicę Julitę Nalewską,
  • zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu Indywidualne Stylizacje Paznokci pod hasłem  „Fauna i flora mórz i oceanów", w którym wzięły udział drużyny z 6 szkół z Wielkopolski,
  • przeprowadzenie w niektórych konińskich przedszkolach lekcji ,,Zdrowe zęby bez próchnicy" w ramach profilaktyki próchnicy zębów przez higienistki stomatologiczne oraz przeprowadzenie badań wad postawy i skolioz u dzieci w wieku przedszkolnym przez techników masażystów,

Dyrektor Wojciech Szymczak wyraził uznanie dla uczniów i słuchaczy, którzy angażują się w rozmaitych akcjach przedsięwzięcia podejmowane na rzecz dzieci, osób chorych i potrzebujących pomocy.  Podkreślił, że działanie dla ludzi i z ludźmi przynoszą wymierne rezultaty i pozwalają przeżywać pozytywne emocje, wynikające ze wspólnego działania, życzliwości i zaangażowania. z drobnych życzliwych gestów i rezultatów swojego zaangażowania. Pogratulował wspaniałych osiągnięć uczniom, słuchaczom i nauczycielom i oraz podziękował wszystkim pracownikom za całoroczną pracę. Na zakończenie życzył całej społeczności uczniowskiej słonecznych dni i udanych wakacji, a absolwentom znalezienia satysfakcjonującej pracy i umiejętności znajdowania równowagi w pełnym wyzwań świecie.

Fotorelacja - część 1

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId77e808df03

Fotorelacja - część 2

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/aktualnosci.html#sigProId723109a4e6

 

 

 

 

Pin It

za bardzo dobre wyniki w nauce w wysokości 1000 złotych/semestr.

 

 W dniu 18 czerwca 2018 r w zabytkowych murach Zamku w Gutowie k/Ostrowa Wielkopolskiego odbyła się już po raz kolejny uroczystość wręczenia Stypendiów za wyniki w nauce przyznanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego uczniom i słuchaczom Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Gniezna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania – Centra nr 1 i nr 2, Rawicza i Złotowa.

Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 lutego 2017 stworzyła możliwość nagradzania uczniów tych placówek, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce a jednocześnie przez swoje zaangażowanie i postawę godnie reprezentują Centra w środowiskach lokalnych. Stypendia zostały przyznane po raz trzeci. Tradycyjnie wydarzenie odbyło się   w  uroczystej oprawie. Samorząd Województwa Wielkopolskiego chciał w ten sposób  podkreślić rangę stypendiów oraz wagę jaką przywiązuje do zapewnienia wysokiego poziomu edukacji i rozwoju  Centrów. Oprócz uhonorowania uczniów za wyniki w nauce i zaangażowanie w działania na rzecz środowisk lokalnych stypendia te mają również na celu promowanie  jednostek prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i zachęcenie młodzieży oraz dorosłych do podjęcia nauki w Wielkopolskich Samorządowych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ogółem stypendia otrzymało 165  uczniów i słuchaczy tych jednostek.

Z konińskiego Centrum stypendia uzyskało 35 uczniów.  

Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Dorota Kinal wręczając stypendia pogratulowała wyróżnionym  osiągniętych wyników w nauce. Wyraziła również nadzieję, że przyznane stypendia będą nie tylko uzasadnionym powodem do  satysfakcji i zadowolenia ale  także motywacją do dalszej rzetelnej nauki i pracy. Podkreśliła, że dzięki  pracy, aktywności i  postawie uczniów  oraz zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli i wykładowców Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cieszą się dobra opinią wśród młodzieży i dorosłych, odbierane są jako placówki nowoczesne, dynamicznie zmieniające się a jednocześnie gwarantujące niezmiennie wysoki poziom kształcenia i rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Życzyła również jak najlepszych wyników nadchodzącej sesji egzaminacyjnej.

Pin It