Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

Kurs skierowany jest dla masażystów i fizjoterapeutów oraz położnych chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: i szyja, grzbiet - szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach.

Kurs trwa 1 dzień – 10 godzin .

Termin realizacji - 16 lipca 2017r. ( niedziela ), rozpoczęcie godz. 9:00

Miejsce realizacji - WSCKZiU ( Medyk) w Koninie , ul. Przemysłowa 4, sala 37 lub 33

Program kursu obejmuje część teoretyczną i praktyczną.

1) Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

2) Psychologiczny i duchowy aspekt masażu

3) Przygotowanie do zabiegu

4) Zasady i metodyka zabiegu

5) Praktyczna nauka masażu kobiety ciężarnej

6) Rewitalizacja poporodowa (masaż rozstępów skórnych, masaż blizny pooperacyjnej cięcia cesarskiego)

Po zakończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie MEN o jego ukończeniu

Cena kursu – 400zł.

Zgłoszenia na kurs należy dokonać do 13 lipca br. poprzez przesłanie mailem na adres szkoły : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich danych na karcie zgłoszeniowej umieszczonej poniżej oraz przesłanie opłaty za kurs na konto:

WSCKZiU w Koninie 55 1500 1461 1214 6004 7786 0000

Zgłoszenia na kurs można dokonać również osobiście składając kartę zgłoszeniową w sekretariacie i wpłacając opłatę w kasie szkoły ( w dni powszednie od 8:00 do 13:00)

Pin It