Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

Warto wiedzieć, warto zobaczyć

 Departament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie Warto wiedzieć, warto zobaczyć. Tegoroczna edycja zatytułowana została Przez wielkopolską wieś – skarby architektury. Konkurs skierowany jest do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy publicznych bibliotek pedagogicznych.

Celem konkursu jest pogłębianie więzi ze środowiskiem, kulturą, tradycją i społecznością małej i wielkiej ojczyzny, edukacja i rozbudzenie zainteresowań historycznych oraz świadomości patriotycznej i regionalnej uczniów poprzez działania nauczycieli bibliotekarzy, a także uwrażliwienie na wartość tradycji narodowych i regionalnych. Co roku przedsięwzięcie otrzymuje inny podtytuł, co pozwala na aktywizację grupy docelowej oraz poszukiwanie ciągle nowych, ciekawych tematów do przedstawienia.

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu uroczystości do końca 2018 r.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 października 2018r.

Szczegóły znajdują się w załącznikach:

  1. Uchwała Nr 5774/2018 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 24 sierpnia 2018 r. w sprawie przeprowadzenie konkursu pod nazwą Warto wiedzieć, warto zobaczyć
  2. Regulamin Konkursu
  3. Karta uczestnika

na stronie:

               https://www.umww.pl/konkurs-warto-wiedziec-warto-zobaczyc-2

 Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa Dyrektorów o umieszczenie powyższej informacji na stronie szkoły/placówki i rozesłanie newsletterem do szkół i placówek oświatowych.

Proszę również w terminie do 22 października 2018 r. o przekazanie do Departamentu Edukacji i Nauki złożonych w Państwa placówkach prac.

Pin It