Znajdź nas na

Uczennica naszej szkoły, II roku kierunku higienistka stomatologiczna, Marta Konopka została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, Warszawa 2019r.
Marta znalazła się w gronie dwunastki, najlepszych higienistek w Polsce. Wzięła również udział w III Międzynarodowym Kongresie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

GRATULUJEMY!!!laughing

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/galeria.html#sigProId7b7217b461

Pin It


Na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej 1 czerwca odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych czekały przygotowane różne gry i zabawy, konkursy, pokaz służb mundurowych, w tym szkolenie z ratownictwa przedmedycznego. Naszą szkołę reprezentowali na tej imprezie słuchacze z terapii zajęciowej pod kierunkiem Pań Kariny Piechockiej i Danuty Grodzkiej.
To był dzień pełen radości i zabawy, ale i zdobywania pożytecznej wiedzy. Wieczorem na scenie wystąpił zespół Zouzy, a imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/galeria.html#sigProIdf6556478ec

Pin It

 

 

 

 

 

 

 

 

29 marca 2019 roku w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Masażu „Masaż w leczeniu, sporcie i profilaktyce zdrowotnej”.
W konkursowych zmaganiach zmierzyło się 21 słuchaczy z Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu – nr 1 i nr 2, Rawiczu i Koninie, prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz słuchacze Medyczno - Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, natomiast patronat naukowy - dr n. med. Paweł Piątkowski i mgr Cezary Nenczak.
Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycili:

 • Pan Witold Nowak – Zastępca Prezydenta Miasta Konina
 • Pani Janina Golik – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
 • Pan Marek Zawidzki  – Sekretarz Miasta Konina,
 • Pani Ewelina Rapeła – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Konińskiego,
 • Pan Jarosław Jankowski – Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie,
 • Dyrektorzy Medyczno – Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu,
 • Dyrektorzy Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

   Celem konkursu jest wzbogacanie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu masażu stosowanego w leczeniu, sporcie, kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej wśród słuchaczy kierunku technik masażysta. W trakcie imprezy zaprezentowane zostały wykłady: „Zastosowanie sprężystego odkształcania struktur tkankowych po zabiegach laryngologicznych i medycyny estetycznej" Pawła Piątkowskiego, „Wieża Babel - reaktywacja niemożliwe, czasem jednak możliwe" Michała Woźniaka.  
   Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwsza część odbyła się na terenie każdej ze szkół, która zgłosiła chęć udziału w rywalizacji. Kolejne dwa etapy miały miejsce w Koninie. Etap drugi polegał na rozwiązaniu testu pisemnego przez zwycięzców etapu szkolnego. Słuchacze, którzy uzyskali najwięcej punktów, przechodzili do prowadzonego przez mgr Cezarego Nenczaka etapu praktycznego, który polegał na wykonaniu zabiegu masażu w oparciu o opis przypadku opracowany przez zewnętrzny zespół specjalistów.  
 Laureatom Konkursu nagrody wręczali:

 • Pani Janina Golik – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
 • Pan Wojciech Szymczak dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie,
 • Pan Marek Zawidzki  – Sekretarz Miasta Konina,
 • Pani Ewelina Rapeła – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Konińskiego,

   Uczestnicy drugiego etapu konkursu zostali uhonorowani wyróżnieniami i upominkami.
Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów MK STELLA-Koło i „Medyk”-WSCKZiU w Koninie: 

 • I miejsce - stół rehabilitacyjny:
  Robert Paluszczak – WSCKZiU Ostrów Wielkopolski;
 • II miejsce - 64-elementowy zestaw kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami:
  Michał Andrzej Siemiński – WSCKZiU Nr 1 Poznań;
 • III miejsce - 45-elementowy zestaw kamieni do masażu ciała z podgrzewaczami:
   Agata Szczepańska – WSCKZiU Konin ;
 • IV miejsce - banki gumowe akupunkturowe:
  Anna Wiśniewska – WSCKZiU Konin;
 • V miejsce - zestaw VIT ICE do masażu lodem:
  Patrycja Świderska – WSCKZiU Konin;

   Zwycięzcy otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Departament Edukacji i Nauki UMWW oraz upominki od Prezydenta Miasta Konina i Starosty Powiatu Konińskiego.
Fundatorami nagród byli również: Primabiotic Grupa Aptek Prima, ORAL-B, Douglas, Frapo, Hyundai, Lurgus.

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/galeria.html#sigProIdfe32adef62


 

Pin It

   18 lutego 2019 r. w  murach Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie  kolejny  raz odbyła się  uroczystość wręczenia Stypendiów za wyniki w nauce, przyznanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego uczniom i słuchaczom Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.  W uroczystości uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego pani Marzena Wodzińska, a także Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Gniezna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania – Centra nr 1 i nr 2, Rawicza, Złotowa i WSCKU we Wrześni. Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 lutego 2017 stworzyła możliwość nagradzania uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie przez swoje zaangażowanie i postawę godnie reprezentują Centra w środowiskach lokalnych.  Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 24 stycznia 2019 r.  stypendia zostały przyznane po raz trzeci. Tradycyjnie wydarzenie to miało bardzo uroczystą oprawę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego chciał w ten sposób  podkreślić rangę stypendiów oraz wagę, jaką przywiązuje do zapewnienia wysokiego poziomu edukacji i rozwoju  Centrów. Oprócz uhonorowania uczniów za wyniki w nauce i zaangażowanie w działania na rzecz środowisk lokalnych stypendia te mają również na celu promowanie  jednostek prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i zachęcenie młodzieży oraz dorosłych do podjęcia nauki w Wielkopolskich Samorządowych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ogółem stypendia otrzymało 123  uczniów i słuchaczy tych jednostek.
   Z konińskiego Centrum stypendia uzyskało 26 uczniów.    
   Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego  - Marzena Wodzińska,  wręczając stypendia, pogratulowała wyróżnionym  osiągniętych wyników w nauce. Wyraziła również nadzieję, że przyznane stypendia będą nie tylko uzasadnionym powodem do  satysfakcji i zadowolenia, ale  także motywacją do dalszej rzetelnej nauki i pracy. Pani Marszałek w swoim przemówieniu zwróciła uwagę, iż wiedza jest najlepszą lokatą na przyszłość, dobrem, którego nie można człowiekowi odebrać. Podkreśliła, że dzięki  pracy, aktywności i  postawie uczniów  oraz zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli i wykładowców Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cieszą się dobrą opinią wśród młodzieży i dorosłych, odbierane są jako placówki nowoczesne, dynamicznie zmieniające się, a jednocześnie gwarantujące niezmiennie wysoki poziom kształcenia i rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Życzyła również jak najlepszych wyników nadchodzącej następnej letniej sesji egzaminacyjnej.
   Organizatorem i gospodarzem uroczystości było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.
                                                                                                         

Opracował: Wojciech Szymczak

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/galeria.html#sigProId3192650b77

Pin It

 

View the embedded image gallery online at:
https://medyk.konin.pl/galeria.html#sigProIdeee470950e

 

Pin It