Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

15 czerwca 2020 r. w  Samorządowym Wielkopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył  się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego konkurs INDYWIDUALNYCH  STYLIZACJI PAZNOKCI - "ŚWIAT W BAJKACH WALTA DISNEY'A". 

Konkursy stylizacji paznokci stały się już tradycją  konińskiego "Medyka". Tegoroczna edycja ma jednak inny charakter niż poprzednie. Pandemia koronawirusa i obowiązujące przepisy epidemiczne zmusiły nas do przeniesienia się w świat wirtualny i wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Zgodnie z regulaminem każda szkoła prowadzona przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, która wyraziła chęć udziału w konkursie, musiała przesłać do 8 czerwca 2020 materiały utrwalone na DVD w postaci filmu dokumentującego przebieg wykonania zadania i zdjęcia efektów końcowych - paznokci ozdobionych lakierami hybrydowymi i materiałami zdobniczymi  zgodnie z tematem konkursu.

Główna część konkursu odbyła się on-line. Po krótkim powitaniu przez Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Pana Wojciecha Szymczaka uczestników, którzy połączyli się za pomocą komunikatora internetowego,  głos zabrała w imieniu Pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego i swoim własnym Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW – Dorota  Kinal, która    podziękowała młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Następnie zaprezentowany został  przez nauczycielkę „konińskiego medyka” farmaceutę-Sylwię Wałowską wykład o pielęgnacji dłoni i paznokci,  o substancjach, które można wykorzystać w celu poprawy stanu skóry i płytki paznokciowej. W wystąpieniu są także zawarte informacje, jak troszczyć się o skórę narażoną na częsty kontakt z substancjami dezynfekującymi. Następnie jury złożone z nauczycieli szkół biorących udział w rywalizacji dokonało oceny  przesłanych materiałów, analizując filmy z przebiegu prac nad stylizacją i zdjęć dłoni  z efektami pracy konkursowej. Na starannie opracowanych metodą hybrydową paznokciach mogliśmy podziwiać morskie głębiny,  syrenie łuski, muszle i Arielkę - bohaterkę bajki "Mała Syrenka",  dwie stylizacje
z  bałwankiem Olafem i zimowymi klimatami z bajki  "Kraina Lodu"  oraz hawajską plażę z palmami, na której bawią się Lilo i Stitch -bohaterowie filmu Walta Disney'a "Lilo i Stitch".  Ocenie zostały poddane następujące elementy: technika malowania lakierem hybrydowym i uzyskanie efektu tafli, zgodność z tematem i oryginalność pomysłu, wrażenie estetyczne wykreowanej stylizacji, precyzja zdobień i oryginalność, wykorzystanych materiałów zdobniczych.

Po przesłaniu protokołów z każdej ze szkół biorących udział w konkursie i podliczeniu głosów, Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Dorota Kinal  ogłosiła wyniki on-line, pogratulowała w imieniu Pani Wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej kreatywności i zaangażowania, wyraziła zachwyt  nad zaprezentowanymi stylizacjami i życzyła powodzenia i wykorzystania talentu oraz umiejętności w przyszłej pracy. Podziękowała także Panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom szkoły medycznej w koninie za organizację tego konkursu w formule online.

Pan Dyrektor Wojciech Szymczak podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu : kierownictwu szkoły, nauczycielom-kosmetologom, nauczycielowi, który przygotował i wygłosił wykład – online o pielęgnacji dłoni i paznokci, administratorowi sieci komputerowej i wszystkim,  którzy włączyli się w nagranie filmu i zrobienie zdjęć konkursowych i w trakcie konkursu.

I miejsce zajął koniński ”Medyk” - WSCKZiU w Koninie i  słuchaczka II roku technika usług kosmetycznych - Paulina Wiśniewska nagrodą jest zestaw do pielęgnacji dłoni, w którym się znajduje : parafiniarka, frezarka, lampa UV, pochłaniacz.

II miejsce – WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim – otrzymuje   zestaw do pielęgnacji dłoni, w którym się znajduje: parafiniarka, frezarka, lampa UV,

III miejsce   - WSCKZiU w Rawiczu-  nagrodzone  zostało parafiniarką i frezarką,

IV miejsce - WSCKZiU w Złotowie nagrodzone zostało parafiniarką.

Nagrody i dyplomy zostały przekazane do szkół drogą pocztową.

Gratulujemy laureatom!!!!

RELACJA FILMOWA Z FINAŁU KONKURSU INDYWIDUALNYCH  STYLIZACJI PAZNOKCI - "ŚWIAT W BAJKACH WALTA DISNEY'A" 

 

 

Pin It