Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

No i doczekaliśmy się....Dziękujemy ZSE-U w Żychlinie za nominację - to zaszczyt dla konińskiego Medyka.

Zaprzyjaźniona szkoła - Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie  - nominowała nas do akcji GaszynChallenge na rzecz pozyskania funduszy dla malutkiej Alicji z Kramska, która czeka na operację nóżek w Paley European Institute.  Dziewczynka  jest wcześniakiem, ma zdiagnozowaną wadę genetyczną, którą stwierdzono pierwszy raz na świecie, dlatego nikt nie wie, jak rozwinie się choroba i jak ma wyglądać leczenie. Ale obecnie największy problem stanowią nóżki i stawy biodrowe, które - bez kosztownej operacji - skażą Alusię na ból i odbiorą możliwość samodzielnego poruszania. Suma do zebrania ogromna, koniec zbiórki się zbliża.   O chorobie Alicji można przeczytać na stronie siepomaga, gdzie trwa zbiórka https://www.siepomaga.pl/pomagamy-ali  - zostało jeszcze tylko kilka dni. Skąd wziął się pomysł #GaszynChallenge? Dlaczego taka nazwa? Idea jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów - nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych. Płomień pomocy rozpalił strażak OSP z Gaszyna, który uruchomił  pokłady dobroci w ludziach chętnych, by  pomóc walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi.

 "Wyszedłem przed dom, postanowiłem nagrać krótki film, wpłaciłem, oczywiście, pieniążki na Wojtusia, po czym wykonałem 10 pompek i nominowałem kolejnych 5 osób - tłumaczy Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie". (http://www.tvn24.pl)

 GaszynChallenge  to akcja, która pomaga teraz innym dzieciom - a pompki  i przysiady robią policjanci, strażacy, żołnierze, przedstawiciele różnych instytucji, uczniowie, pracownicy firm prywatnych i państwowych.... W czasie, gdy nie można urządzać koncertów charytatywnych, licytacji, czy festynów challenge publikowane na stronach internetowych, fb i innych mediach społecznościowych pomagają zdobyć środki na leczenie, konieczne operacje, sprzęt i rehabilitację.

Medyk to szkoła, która nie boi się wyzwań mimo nadchodzącego zakończenia roku szkolnego, egzaminów zawodowych i semestralnych oraz otrzymaniu nominacji w piątek, w godzinach późnopopołudniowych.... A  na realizację zadania jest 48 godzin. Nigdy nie odmawiamy pomocy ani nie rezygnujemy z wyzwań. Nastąpiła pełna mobilizacja: maile, telefony, wiadomości do uczniów i słuchaczy, z których część 23 czerwca rozpoczyna egzamin państwowy, a jeszcze konieczność przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią.  Szybko ustalono plan działania i przydział zadań, często związany z wywróceniem do góry nogami weekendowych planów. Zgłosili się słuchacze, nauczyciele, przyjaciele Medyka.....  Wszystko dla malutkiej dziewczynki, która bez naszej pomocy straci szansę na lepsze życie i większą sprawność.

Pogoda zmusiła nas do wykonania zadania na szkolnym łączniku, dezynfekcja powierzchni, założenie maseczek i rękawiczek, kilka podejść do nakręcenia filmu, a potem wszystko potoczyło się szybko i sprawnie. Słuchacze i nauczyciele wykonali pompki i przysiady, a cała akcja została udokumentowana w formie filmu i zdjęć. Wystarczyło kilkanaście godzin od nominacji i zadanie zostało wykonane....Oczywiście wytypowaliśmy też kolejne placówki, które będą mogły przyłączyć się do akcji #GaszynChallenge dla Alicji.

Nominujemy: Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego  w Koninie i Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

Rodzicom Alicji, życzymy, by ich marzenie o operacji córeczki spełniło się jak najszybciej, wszystkim słuchaczom i nauczycielom, którzy wzięli udział w GaszynChallenge bardzo dziękujemy, a nominowanych zachęcamy do udziału w akcji.


 

Film opublikowany w serwisie YouTube:

https://youtu.be/IruwGHkCcSM

 


 

Pin It