Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

   7  kwietnia  obchodzimy  Światowy  Dzień Zdrowia, który ma nam przypominać, że nikt nie powinien chorować z powodu braku dostępu do potrzebnych usług opieki zdrowotnej czy też z powodu swojego statusu materialnego. 7 kwietnia 2021r. w WSCKZiU w Koninie odbył się finał konkursu plakatowego "Prawo do zdrowia - prawem człowieka". Pod tym hasłem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podejmowała  w 2020  roku różne akcje mające za zadanie  zwrócenie uwagi mieszkańców wszystkich kontynentów i rządzących państwami na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące aktualnie  wielu społeczeństw, szczególnie biedniejszych,  na całym świecie.
Celem konkursu było  przygotowanie plakatu ilustrującego  idee światowych dni zdrowia, wyłonienie twórcy najciekawszej pracy oraz  wyrażenie  wrażliwości artystycznej i ekspresji plastycznej uczestników konkursu.
Komisja oceniła wykonane plakaty i  wyłoniła cztery najlepsze prace:
I miejsce - Oliwia Wiśniewska, Iwona Lewandowska -  I terapia zajęciowa,
II miejsce - Patrycja Rybarczyk - II technik masażysta,
III miejsce - Magdalena Chudy - I terapia zajęciowa
Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe.
Ponadto plakat Oliwii Wiśniewskiej z I roku terapii zajęciowej został zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu EKO - ART. Gratulujemy zwycięzcom.
W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata". WHO podkreśla, że nierówności zdrowotne prowadzą do niepotrzebnego cierpienia, chorób, niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci. Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie, trwającej pandemii koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do większych inwestycji w podstawową opiekę zdrowotną, aby zapewnić wszystkim zdrowie.
Nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni!

 

Pin It