Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

18 listopada 2022 roku miało miejsce ważne dla naszej szkoły wydarzenie. Po dwóch latach od przyznania tego znamienitego wyróżnienia WSCKZiU w Koninie odebrało Odznakę Honorową PCK IV. stopnia w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. W ten sposób uhonorowano ponad 50 lat zaangażowania wielu pokoleń naszych uczniów i pracowników w działalność PCK w Polsce. Angażowaliśmy się w setki akcji związanych z promocją zdrowia przeciwdziałaniem uzależnieniom, profilaktyką chorób nowotworowych i zakaźnych, ratownictwem, organizowaniem kolonii dla dzieci, pracą z dziećmi oraz osobami starszymi w placówkach i domach rodzinnych, zbiórkami darów i środków na rzecz potrzebujących, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W szkole od początków jej istnienia funkcjonowało koło PCK, które koordynowało działania uczniów. Przez wiele lat organizowaliśmy i uczestniczyliśmy w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Wyróżnienie, które przyznała nam Kapituła Odznaki Honorowej PCK, to równocześnie zobowiązanie do dalszej aktywności i współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem

 


Pin It