Znajdź nas na

Facebook YoutubeInstagram

NewsletterBiuletyn Informacji Publicznej

 


19 maja 2023 r. koniński medyk gościł w swoich murach uczestników konkursu stylizacji paznokci, który w tym roku nosi tytuł ”Wiosenne inspiracje”. Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mają zróżnicowane tematy i dotyczą różnych dziedzin kosmetologii – od stylizacji paznokci do makijażu i wizażu. Każdy konkurs ma swoją ”myśl przewodnią” – określone zadanie, które musi być zrealizowane zgodnie z regulaminem. Tegoroczna edycja
konkursu indywidualnych stylizacji paznokci nosi tytuł „Wiosenne inspiracje”. Od wielu lat dbanie o paznokcie wykracza poza tradycyjny zabieg pielęgnacyjny, polegający na usunięciu skórek, opiłowaniu i nadaniu kształtu płytce, wypolerowaniu paznokci, a następnie na zastosowaniu peelingu, kremu oraz nałożeniu lakieru. Współcześnie wyróżniamy przynajmniej kilkanaście rodzajów manicure-od klasycznego poprzez winylowy, japoński, akrylowy, francuski aż po hybrydowy, Różnią się użytymi przyrządami, techniką przygotowania płytki, lakierami i użytymi zdobieniami. Także płytka paznokciowa nie musi już mieć kształtu owalnego, może być kwadratowa, spiczasta, w kształcie migdałka czy baleriny. Paznokcie staje się małym dziełem sztuki –ozdobione różnymi dodatkami –brokatem, kamieniami, piórkami, naklejkami, elementami ekologicznymi. Liczy się nie tylko efekt pielęgnacyjny, ale także wizualny.

Temat stwarza uczestnikom wiele możliwości interpretacyjnych, ponieważ wiosna to symbol nowych trendów, odnowienia, inspiracji, budzenia się przyrody do życia, powrotu bocianów i innych ptaków do gniazd, ale także rozkwitu, przepychu. WIOSNA – przedstawiana jest często pod postacią dziecka lub młodej kobiety z naręczem kwiatów. Łączy się ją z grecką boginią Afrodytą albo rzymską Florą.  Tylko od inwencji, kreatywności i umiejętności uczestniczek konkursu zależał efekt końcowy widoczny na płytce paznokciowej. Ocenie zostały poddane następujące elementy: technika malowania lakierem hybrydowym i uzyskanie efektu tafli, zgodność z tematem i oryginalność pomysłu, wrażenie estetyczne wykreowanej stylizacji, precyzja zdobień, dbałość o detale, kreatywność, oryginalność, wykorzystanych materiałów zdobniczych. Prace były oceniane przez jury w składzie: Julia Rosołowska Tobiasz Topolski, Gabriel Zamojski pod przewodnictwem Weroniki Górnej-Dryjer.

Konkurs to także okazja do poznania nowości w kosmetologii, wysłuchania i obejrzenia prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości: Julię Rosołowską - laureatkę konkursów w Hollywood, szkoleniowca z zakresu stylizacji paznokci i Gabriela Zamojskiego – wizażystę z doświadczeniem w branży beauty, współpracującego ze światem mody, telewizji i reklamy. Przedstawili oni trendy obowiązujące w stylizacji paznokci – delikatne, półtransparentne lub intensywne kolory lakierów – kobalt, żółć, zieleń, skrócenie długości paznokci, zdobienia z wykorzystaniem cyrkonii, brokatu, elementów kwiatowych oraz rolę zadbanych i ozdobionych paznokci w kreowaniu własnego wizerunku. Celem firm kosmetycznych jest stworzenie hybrydy, która będzie miała walory pielęgnacyjne.

 

I miejsce zajęła Dorota Jaszczyńska z modelką Kamilą Tomczak z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodą jest zestaw, na który składają się: SMARTWATCH HUAWEI i parafiniarka.

II miejsce należy do WSCKZiU w Rawiczu reprezentowanego przez Paulinę Roszkiewicz i modelkę-Liwię Markowską. Nagroda to Zegarek sportowy Garmin Vivoaktive 4S i parafiniarka.

III miejsce zdobyło WSCKZiU nr 2 w Poznaniu, reprezentowane przez Natalię Florjan i modelkę Julię Bielińską, a nagrodą jest Smartwatch HUAWEI WATCH FIT 2- ACTIVE oraz  parafiniarka.

Wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie reprezentowany przez Kingę Miętkiewicz i modelkę Gabrielę Sadowską.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy kosmetyków różnych marek.

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego nagrody wręczyła Pani Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Witold Nowak -zastępca Prezydenta Miasta Konina wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Panem Wojciechem Szymczakiem.

Swoje nagrody wręczyło też Starostwo Powiatowe w Koninie oraz jeden z jurorów –Gabriel Zamojski.

Konkurs zakończył się krótkim występem muzycznym słuchaczki WSCKZiU w Koninie-Malwiny Kwiatkowskiej.

Coroczny konkurs jest też okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, wspólnych spotkań, promocji kierunków kształcenia, a kończy go wspólny obiad.

 

 

 

Pin It