SZKOŁA BEZPŁATNA!
Czas trwania nauki: 2 lata ( 4 semestry)
Tryb nauki: dzienny i stacjonarny (w trybie stacjonarnym zajęcia odbywają się w piątki, soboty i niedziele)
Nazwa kwalifikacji: MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu.
https://medyk.konin.pl/kierunki-ksztalcenia/82-technik-masazysta.html#sigProId3f0fdea051
Informacje o zawodzie technika masażysty:
Technik masażysta świadczy usługi przede wszystkim w zakresie masażu medycznego. Podczas nauki zdobywa również umiejętności wykonywania masażu na potrzeby odnowy biologicznej oraz kosmetyki. Technik masażysta jest przygotowany do wykonywania masażu w celach terapeutycznych u osoby chorej, wykonywania masażu w celu wspomagania przebiegu treningu u zawodników sportowych, wykonywania masażu u osoby zdrowej w celu profilaktycznym i relaksacyjnym oraz prowadzenia działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne. W swojej pracy często korzysta z wiedzy dotyczącej diagnostycznych metod obrazowych oraz umiejętnością oceny tkanek na potrzeby masażu. Technik masażysta razem z innymi specjalistami współuczestniczy w realizacji działań prozdrowotnych i rehabilitacyjnych. Praca masażysty związana jest z bezpośrednim kontaktem z osobą chorą. Dlatego też każdy, kto chce kształcić się w tym zawodzie i wykonywać masaż powinien posiadać następujące cechy psychofizyczne: opanowanie, cierpliwość, otwartość na drugiego człowieka, odpowiedzialność, troskliwość, życzliwość, sprawność fizyczną, odporność na stres, umiejętność współpracy zespołowej.
Z punktu widzenia współczesnej medycyny, rozwijających się technologii oraz rosnącej liczby chorób będących konsekwencją rozwoju cywilizacji – zapotrzebowanie na usługi świadczone przez technika masażystę są i będą ciągle rosnąć.
W wykonywaniu zadań zawodowych technik masażysta jest osobą bardzo często współpracującą z fizjoterapeutą i lekarzem wykonując zabiegi masażu wg zlecenia lekarskiego.
Bezpośredni kontakt z pacjentem sprawia, że praca masażysty może być satysfakcjonującą i dawać zadowolenie.
Masażysta ze względu na ciągły rozwój nauki w dziedzinie rehabilitacji medycznej i sportowej – powinien być gotowy do ciągłego doskonalenia zawodowego.
Technik masażysta wykonuje masaż medyczny, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny. Wykonuje podstawowe ćwiczenia lecznicze, uwzględniając aktualny stan zdrowia, potrzeby i możliwości pacjenta. Prowadzi działalność profilaktyczną i popularyzującą zachowania zdrowotne. Technik masażysta może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego lub świadczyć usługi indywidualnie.
Perspektywy zatrudnienia:
Technik masażysta może podjąć pracę w:
- szpitalach,
- przychodniach i zakładach rehabilitacyjnych,
- klinikach rehabilitacyjnych,
- zakłady pracy chronionej,
- uzdrowiskach i sanatoriach,
- zakładach pomocy społecznej,
- zakładach opiekuńczo-leczniczych,
- gabinetach odnowy biologicznej,
- gabinetach kosmetycznych,
- klubach sportowych,
- obiektach SPA i Wellness,
- własnych gabinetach prowadząc działalność gospodarczą.
Nauka kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie
Wymagane dokumenty:
- kwestionariusz o przyjęcie do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie (dostępny na stronie internetowej lub w sekretariacie Centrum)
- świadectwo ukończenia szkoły średniej - oryginał
- zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki zawodu
- fotografie - 3 szt.
W trakcie praktycznej nauki zawodu obowiązuje umundurowanie-
bliższe informacje po rozpoczęciu zajęć dydaktycznych.